Aktualności

Warsztaty CZAS NA MŁODZIEŻ
  • Dodane przez: Morena
  • 2018-03-26
Uczniowie przygotowujący biznesplany Spółdzielni Uczniowskich zaprezentują swoje pomyły podczas Warsztatów Czas na Młodzież.

Kiedy i gdzie?
Warsztaty będą się odbywały na hali B Amber EXPO w dniach 17-18 kwietnia, między 8:30 a 16:00 dla dzieci i młodzieży ze szkół.
 
17 kwietnia zaprezentują się Spółdzielnie Uczniowskie przygotowywane przez SZKOŁY PODSTAWOWE, tj. SP1, SP2, SP4, SP56, SP61, SP72, SP83
18 kwietnia wystawiają się Spółdzielnie Uczniowskie przygotowywane przez SZKOŁY PONADPODSTAWOWE, tj. III LO, VIII LO, SEH, ZSŁ, ZSKW

Do kogo kierujemy wydarzenie?
Warsztaty kierowane są do dzieci i młodzieży z gdańskich szkół biorących udział w projekcie SUPER i RKPP. W pierwszym dniu (17 kwietnia) halę AmberEXPO odwiedzą uczniowie szkół podstawowych, a w drugim (18 kwietnia) szkół ponadpodstawowych.

Jak to będzie wyglądało?
Podczas warsztatów będą się prezentowały grupy przygotowujące biznesplany Spółdzielni Uczniowskiej. Każda grupa dostanie przestrzeń do prezentacji swoich działań w formie boxu targowego. Na stoisku będzie można zapoznać się z plakatami, ulotkami, informatorami nt. planowanej działalności Spółdzielni Uczniowskiej.

Dodatkowo każda grupa zorganizuje krótką 3-minutową prezentację pomysłu na scenie głównej Warsztatów.
 
Podczas Warsztatów zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z pomysłami oraz wysłuchać 3-minutowych prezentacji grup, które stworzyły biznesplany i zagłosować na najlepszy projekt.
 
Nagrodą publiczności podczas Warsztatów jest tzw. dzika karta, czyli dofinansowanie projektu Spółdzielni Uczniowskiej bez względu na wynik II etapu Konkursu. Projekt, który otrzyma najwięcej głosów publiczności zostanie automatycznie dofinansowany.
 
Zostaną przyznane dwie dzikie karty - jedna dla SU ze szkoły podstawowej oraz jedna dla SU ze szkoły ponadpodstawowej.