Aktualności

EDYCJA SPECJALNA TARGI CZAS NA MŁODZIEŻ
  • Dodane przez: Morena
  • 2018-03-26
Zapraszamy do wzięcia udziału w Edycji Specjalnej Funduszu Młodzieżowego!
Już we wtorek, 27 marca, rozpoczynamy nabór wniosków na Fundusz Młodzieżowy. Ta edycja jest wyjątkowa, ponieważ została przewidziana specjalnie dla kół zainteresowań prowadzonych w ramach projektu RKPP, czyli dla:
 
-Szkolnych Kół Pierwszej Pomocy HOPR ZHR
-Szkolnych Kół  Edukacji Morskiej
-Szkolnych Kół MediaCube
-Szkolnych Kół Europejskich
-Szkolnych Punktów Informacji i Kariery SPInKA
-Szkolnych Kół Robotyki
-Szkolnych Kół Planszówkowych
-Spółdzielni Uczniowskich

Warunki wzięcia udziału
 
Aby ubiegać się o grant w wysokości 500 zł należy spełnić następujące warunki:
 
Wniosek o dotację składa Grupa inicjatywna z Liderem na czele, składająca się z 4 osób – uczniów szkoły realizującej projekt RKPP. Przynajmniej jeden członek Grupy musi należeć do koła zainteresowań prowadzonego w ramach tego projektu. W każdym wniosku musi być wpisany pełnoletni opiekun.
Wnioski należy złożyć w terminie od 27 marca do 13 kwietnia 2018r. poprzez formularz online po zarejestrowaniu się Lidera na naszej stronie
Warunkiem otrzymania grantu jest stworzenie projektu, który zostanie wykorzystany podczas Targów Czas Na Młodzież w dniach 15-16 maja 2018r. 
Jedno koło działające w danej szkole może złożyć maksymalnie dwa wnioski

Regulamin edycji można przeczytać TUTAJ

Targi Czas Na Młodzież
 
Targi CZAS NA MŁODZIEŻ, czyli warsztaty wymiany doświadczeń są wydarzeniem, podczas którego dzieci i młodzież mogą zapoznać się z ofertą zajęć pozalekcyjnych rozwijających aktywności, kompetencje i umiejętności. Tegoroczna, 4 już edycja, odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amber Expo.

Program obejmuje część warsztatową i informacyjną z których będą mogli skorzystać uczniowie gdańskich szkół. Przedstawią się koła zainteresowań z kilkudziesięciu placówek edukacyjnych oraz największe organizacje pozarządowe. Odbędą się warsztaty artystyczne, rozwojowe, kompetencyjne, ratownicze, edukacyjne i konkursy itd., w których może wziąć udział nawet 400 osób w tym samym czasie. Poprzez realizację Targów Stowarzyszenie Morena ze szkołami i organizacjami chcą pokazać projekty oraz działania zrealizowane przez aktywną gdańską młodzież, wypromować jej ciekawe inicjatywy, w których można wziąć udział i w ten sposób przekonać młodzież do uczestnictwa w życiu społecznym i realizowania własnych pomysłów.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą rozwijali swoje kompetencje, m.in. zdolność do koncentracji, zarządzanie czasem, bycie dobry obserwatorem, efektywność działania, współpraca w zespole, umiejętność słuchania i wyciągania wniosków.